kompetencjedlaturystyki.pl

Blog tematyczny o podróżach, turystyce, jedzeniu i ciekawostkach,

Turystyka

Najlepsze miejsca – co zobaczyć w Czechach?

Najlepsze miejsca – co zobaczyć w Czechach?

Wśród pięknych miast i zabytków Europy, nie można zapomnieć o malowniczej Czechach. Ta niewielka kraj, położony w centrum kontynentu, kryje w sobie liczne skarby, które warto odkryć. Zarówno miłośnicy miejskiego zgiełku, jak i zwolennicy spokoju wśród natury, znajdą tu coś dla siebie. Czy to przepiękna Praga, smakowita kuchnia czy fascynujące parki narodowe – oto przewodnik po najważniejszych atrakcjach Czech.

Sprawdź także: Co warto zobaczyć w Londynie?

Architektoniczne perełki Pragi

Stolica Czech, Praga, to obowiązkowy punkt na mapie wszystkich podróżników zwiedzających ten kraj. Jej zabytkowy charakter i niepowtarzalny klimat przyciągają turystów z całego świata. Przytulne uliczki, malownicze rynki i okazałe zabytki sprawiają, że każdy spacer po Pradze to podróż w czasie.

Zamek Praski to największy zamek na świecie, stanowiący nieodłączny element panoramy miasta. Na jego terenie znajduje się Katedra św. Wita – perełka gotyckiej architektury, która zdecydowanie przyciąga wzrok.

Nie można także pominąć Karola Mostu, jednego z najstarszych kamiennych mostów w Europie. Pysznący się 30 statuami i rzeźbami, most jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych miejsc w Pradze.

Więcej niż piwo: kulinarna podróż po Czechach

Choć Czechy są znane przede wszystkim z doskonałego piwa, to warto także spróbować miejscowych przysmaków. Czechska kuchnia składa się z prostych, sycących potraw, które idealnie pasują do kufa zimnego piwa.

Gulasz czeski, inny niż ten, który znamy z węgierskiej kuchni, to jedna z najbardziej charakterystycznych potraw. Podawany zazwyczaj z knedlikami, stanowi doskonałą bazę dla dalszych kulinarnych odkryć.

Warto spróbować również trdelníka, tradycyjnego, czeskiego ciastka. To drożdżowe ciasto, pieczone na rożnie i oblane cukrem z cynamonem to prawdziwy rarytas, idealny na zakończenie smakowitego posiłku.

Doświadczenia natury: Parki Narodowe Czech

Podróże po Czechach nie muszą ograniczać się jedynie do zwiedzania zabytków. Ten kraj to także prawdziwa gratka dla miłośników przyrody. W Czechach znajduje się aż cztery parki narodowe, każdy z nich oferuje unikalne doświadczenia.

Park Narodowy Śumawa to największy park narodowy w Czechach. Rozciąga się na obszarze gór Śumawa i oferuje wiele szlaków turystycznych, prowadzących przez niekończące się lasy, górzyste tereny i malownicze jeziora.

Z kolei Park Narodowy Czeska Szwajcaria zdobią przepiękne skalne formacje i głębokie doliny. Ten park jest idealnym miejscem na piesze wędrówki, podczas których można podziwiać niezwykłe krajobrazy.

Udostępnij

O autorze

Redakcja kompetencjedlaturystyki.pl to zbiór pasjonatów świata podróży. Z nami dowiesz się najróżniejszych ciekawostek oraz co warto zjeść, gdzie najlepiej się udać.