Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś

Jak się przebrać na imprezę w stylu lat 80?

4 marca, 2024 Jak się przebrać na imprezę w stylu lat 80?

Na imprezę w stylu lat 80. można iść na wiele sposobów, ale jednym z najważniejszych elementów tego stylu jest odpowiednia stylizacja. To właśnie ona sprawia, że przenosimy się w czasie do epoki disco i kiczu. Warto więc poznać kilka trików, które pomogą nam ubrać się jak prawdziwy wojownik wojny gwiazd.

Stylizacja włosów

Włosy odgrywają ogromną rolę w stylizacji lat 80. Długie, kręcone fryzury, ogromne fale lub nawet krótkie, rzucające iskry fryzury – wszystko jest dozwolone. Możemy postawić na wysoki kucyk z wywijanymi kosmykami, loki typu baby doll, a nawet afro. Kolorem numer jeden jest oczywiście blond, najlepiej jasny i zbity. Warto pamiętać o kolorowych gumkach do włosów, opaskach i kokardkach.

Wybór stroju

Gdy mamy już odpowiednią fryzurę, czas zająć się wyborem stroju. W latach 80. królował kolor, blask i przepych. Sukienki występujące w różnych krojach – od puchatego tiulu po obcisłe body – były obowiązkowym elementem garderoby. Krótkie spódniczki, skórzane legginsy, koszule w duże wzory i pantsy z wysokim stanem – wszystko to możemy znaleźć w szafach z tamtego okresu. Nie zapominajmy również o kolorowych skarpetkach, wysokich skarpetach i futrzanym płaszczu.

Makijaż i dodatki

W latach 80. panowała zasada: im więcej, tym lepiej. Makijaż miał być intensywny, z dużą ilością cieni do powiek, konturowaniem i błyszczykami do ust. Na policzkach nie może zabraknąć różu w intensywnych kolorach, a oczy powinny być podkreślone mocnym eyelinerem. Nie zapominajmy także o dużych, kolorowych okularach przeciwsłonecznych, szpilkach i biżuterii w stylu disco.

Taneczne kroki i zachowanie

Na imprezie w stylu lat 80. nie może zabraknąć tanecznych kroków charakterystycznych dla tamtego okresu. Warto poznać podstawowe figury z tańca disco, jak np. hustle, hustle czy electric boogie. Pamiętajmy o wyprostowanej sylwetce, energicznym kroku i charakterystycznym ruchu biodrami. Ważne jest także zachowanie – uśmiechnięta twarz, pewność siebie i otwartość na nowe znajomości.

Podsumowując, przebranie się na imprezę w stylu lat 80. to nie tylko wybór odpowiednich ubrań, fryzury czy makijażu, to również sposób bycia i zachowania na parkiecie. Im bardziej otwarci i oryginalni będziemy, tym lepiej wtopimy się w klimat tamtych lat.więcej niż…
Maksymalna liczba tokenów została przekroczona. Odbierz, abym mógł kontynuować pomoc w redagowaniu tego tekstu.

Redakcja kompetencjedlaturystyki.pl

Redakcja kompetencjedlaturystyki.pl to zbiór pasjonatów świata podróży. Z nami dowiesz się najróżniejszych ciekawostek oraz co warto zjeść, gdzie najlepiej się udać.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jak napisać zwolnienie z lekcji?
Jak odkamienić ekspres Delonghi?
Jak zachowuje się mąż który nie kocha?

Jesteś zainteresowany reklamą?

Jak zachowuje się mąż który nie kocha?